Ecopayz Sisteminin Türkiye’de Kullanım Metotları ve Diğer Detayları

Ecopayz, Türkiye’de geçerli olan ve müşteri kabul eden, dünya çapında finansal akıbeti olan bir markadır. Bu marka PSI-Pay Ltd tarafından yönetilmekte ve yasal bir çerçevede hizmet vererek, işlem görmektedir. Güçlü bir mali etkisinin olmasının yanı sıra, güvenli bir internet ya da fiziki mağazalarda kullanıma sahip olmaktadır.

Ecopayz kendi içerisinde bölümlere ayrılarak kullanılır. Hizmet düzenleri, Ecocard ile başlar, EcoVirtualcar ve EcoVoucher ile devam etmektedir. Kapsamlı bir ödeme işlemlerinin yapılabilmesine ve banka ile bir ilişkinin bulunmadan, para yatırımlarını mümkün kılan sistemi de barındırmaktadır. Tabi Ecocard nedir, genel işleyişleri nasıldır, hesap nasıl açılır ve para yatırımlar nasıl olur gibi pek çok soru ve cevaplar da bulunuyor.

 

Ecopayz Hizmetinde Ecocard Nedir?

Ecocard sistemi, yurtdışında ve yurtiçinde ödeme olanaklarını sağlayan bir hizmettir. Harcama olanaklarını sağlayan ve bunları belirli bir sistem içerisinde düzenleyen periyotları bulunmaktadır. Ön ödemeli bir kart sistemi olarak kullanılan Ecocard, açmış olduğunuz hesaba, yatırdığınız tutar kadar harcama sınırını sağlar. Böylece harcamalarınız düzenli olur, yatırımlarınız gizli kalır ve hangi işlemi yaptığınızdan, çalıştığınız bankanın da haberi olmaz. Çünkü Ecopayz hizmetlerinin tümünde, kendi içerisinde bir finansal düzen, hareket, işleyiş ve geçmiş kayıtlar yer alır.

 • 45’i bulan para birimi üzerinden harcama olanaklarını mümkün kılmaktadır,
 • Diğer EcoAccount hesabı olan kullanıcılara, para aktarımını mümkün kılar,
 • Euro, GBP ya da USD üzerinden 3 farklı Ecocard kartı alabilmeniz ve kullanmanız mümkündür,
 • Kredi sistemleri, banka hesapları gibi detayları istemez. Başvurular ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır,
 • ATM’elerde kullanılabilmekledir. Ayrıca mağazalarda ve diğer tüm ödeme faaliyetlerinde de geçerliliği yer alır.
 • Açmış olduğunuz hesabınızdaki bakiyeye, ulaşma, harcama, yükleme ve çekim imkânlarını da sağlar

Böylece Ecocard nedir sorusuna yanıt veren tüm bu özellikler, kartın kullanımının ne denli pratik olduğunu da yansıtmamaktadır.

Ecocard’a Başvurmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Çok karmaşık bir şekilde başvuru yolu yoktur. İlk olarak Ecopayz kapsamında bir EcoAccount hesabı açmalısınız. Bu hesap sizin tüm Ecopayz hizmetlerinde kullanabildiğiniz hesaptır. Para yatırımlarınız, aktarımlarınız ve başka bir hesaba para gönderimleri açacağınız bu hesap üzerinden yapılır. Bundan dolayı da kullanım açısından çeşitli özelliklerin temeli olmaktadır.

 • EcoAccount hesabınız, Ecopayz’ın kendi sitesi üzerinden açmalısınız,
 • Kartı açtıktan sonra Ecocard için başvuruda bulunun,
 • Başvuru süreçlerinin birkaç gün işlem görmesinden sonra en geç 21 gün içerisinde kartınız kargo ile adresinize gelir,
 • Gelen kartı EcoAccount hesabınıza giriş yaparak, aktifleştirme bölümünden onaylatın ve sonra kartınızı kullanın

Ecocard’ı Kullanmak için EcoAccount Hesabına Para Yatırmalısınız

Kartı yüklemek için EcoAccount hesabınıza para yatırmanız gerekiyor. Para yatırımları ilk temelde banka hesabı ile olurken, harcamalarınızın tümü bankanız ile alakası olmadan yapılmaktadır. Para yatırımlarında;

 • Banka havalesi üzerinden,
 • Mobil bankacılık hizmetlerinden,
 • Kredi kartı ile ya da banka kartınız üzerinden,
 • Banka şubelerine giderek,
 • Diğer çeşitli ödeme olanaklarını kullanarak,
 • Ya da Neosurf üzerinden

işlem yapılabilir. Bunlar ile hesaba para yatırabilir ve EcoAccount hesabındaki bakiye miktarını, Ecocard ile ilişkilendirerek, harcamalarınızı yapabilirsiniz.

EcoAccount Hesabımda Param Var, Nasıl Çekebilirim?

Kartınıza para yüklediğiniz gibi, para çekme işlemlerinde yine EcoAccount hesabı üzerinden yapabilir. Ecocard nasıl kullanılır noktasında izlenecek olan bu adımda, para çekme talebini Ecopayz’ın finansal bölümüne iletmeniz ve sonrasında takip edilen işlemler ile oluyor. Bunun için Ecocard para çekme yöntemlerinde ilk olarak hesabınıza girmelisiniz. Bunun ardından, para çekme alanı üzerinden, size ait olan banka detaylarınızı yazmalısınız. Miktarı da girdikten sonra ilgili sürecin ardından, paranız kendi banka hesabınıza aktarılacaktır.