2016 Avrupa Kupasında Türkiye’ nin Durumu

Futbol severleri kendi liglerindeki maçlar kadar 2016 Avrupa kupası karşılaşmalarınında heyecanı şimdiden sardı. Özellikle de her dört senede bir yapılmakta olan bu karşılaşmalarda bir ay boyunca en kaliteli ülke takımları ve oyuncularının birbirinden etkili performanslarına tanıklık ediyoruz. Geçmiş dönemlere oranla çok daha hareketli geçeceğine inandığımız 2016 Avrupa Kupası futbol şampiyonası içerisinde bütün gruplar şimdiden belli oldu. öyle ki 2016 Avrupa Kupası Türkiye milli takımımızda eleme maçlarında en iyi üçüncü takım seçilerek D grubunda mücadele etmeye hak kazandı. Hal böyle olunca da 2016 Avrupa Kupası Türkiye için ayrı bir heyecan oluşturdu. Teknik Direktör Fatih Terim’ inde bu seneki turnuvaya çok daha ılımlı baktığı ve gözünü şampiyonluğa diktiği konuşuluyor. Geçmiş yıllardaki hatalardan uzak, çok daha ileri dönük bir takım oluşumunda olduğu belirten tecrübeli teknik adamın 2016 Avrupa kupası futbol şampiyonası adına umutlar ile inançların eş değer bir şekilde bütünleştiğini belirtmesi de futbol severleri bir hayli heyecanlandırdı. Bu noktada da ise sizler için milli takımımızın grup karşılaşmalarını değerlendirmek isteriz. Ki bizim grup gerçekten de turnuvadaki ölüm gruplarından biri. İçerisinde İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan’ ı bulunduran D grubunda gösterilecek bri favori yok. Tüm bunların yanında 2008 senesi içerisindeki turnuvada Türkiye’ nin elemiş olduğu Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan ile de aynı grupta olması heyecan verici bir tesadüf olarak lanse ediliyor. Her maçın çok daha sert ve çetin geçeceğini düşünen futbol otoriteleri de Türkiye’ nin tunuvadaki en sürpriz takımlarından biri olacağı konusunda hem fikir. Ki hem Dünya Kupası, hem de Avrupa finallerine her katıldığında sergilemiş olduğu performanslarla ön plana çıkmayı başaran ay yıldızlı ekibin gözünü en tepeye diktiğini söyleyebiliriz.

Hazırlıklar Şimdiden Başladı

2016 Avrupa Kupası maçları için hazırlıkların şimdiden başladığını da söylemek mümkün. Bütün takımların hem taktiksel, hem de  kondisyon açısından ileri seviyelere ulaşacağı bu turnuva sayesinde de futbol severleri heyecan dolu bir 30 gün bekliyor. Özellikle de sene boyunca yaşanılan yorgunluk, stres ve sıkıntının bu maçları izleyerek ortadan kalkma ihtimalleri de bir hayli yüksek.

Favori Takım Çok

Bu seneki finallerde favori takım sayısı çok fazla. Ancak yine de mevcut favorilerin yanında sürpriz isimlerinde genel olarak başarılı sonuçlar elde edebilmesine de kesin gözüyle bakılıyor. Keza her dört sene içerisinde farklı sonuçları içerisinde bulundurmayı başaran turnuva sayesinde bir hayli etkili maçlar izleme şansı elde edeceğiz.

Genel Değerlendirme

Son olarak futbolun mükemmel bir etkinlik olduğunu ve bu etkinlik ile birlikte de evrensel düzeylerinde bir turnuva üzerinden çok daha sağlam boyutlar kazanacağını söylemek isteriz. Bu sebepten dolayı da dolu dizgin geçecek olan bu bir ay için hepinize şimdiden iyi eğlenceler dileriz…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir